Ciekawe

Albania – doskonałe miejsce na rodzinne wakacje

Kraje bałkańskie od lat cieszą się dużą popularnością, jeżeli chodzi o kierunek wakacyjny wybierany przez Polaków i mimo że to wciąż Chorwacja jest niewątpliwym liderem rankingów, nowym hitem może się okazać Albania — fantastyczny klimat, gościnni ludzie, ciekawe atrakcje, to wszystko sprawia, że coraz więcej turystów zaczyna się interesować tym pięknym krajem.

Kultura

Wybierając wakacje w Albanii, warto wiedzieć, że głównym wyznaniem jest tam islam, mimo tego na ulicach nie znajdziemy przejawów religijności miejscowych, jest to kraj o głęboko zakorzenionych przez historię świeckich wartościach. Sami Albańczycy to ludzie sympatyczni, mili i gościnni wobec turystów.

Klimat

W Albanii panuje klasyczny klimat śródziemnomorski, lata są gorące, ze znaczną przewagą słonecznych dni. Okres od końca maja do początku września to najlepszy czas na wakacje w tym miejscu, woda osiąga wtedy temperaturę ponad dwudziestu stopni, a więc kąpiele w morzu to czysta przyjemność!

Atrakcje

Albania autokarem — to najlepszy wybór, jeżeli chcemy w krótkim czasie poznać najciekawsze atrakcje regionu. Wśród tych, których nie można pominąć, warto wymienić Tiranę, a więc największe albańskie miasto, które stanowi główny ośrodek kulturalny kraju. Znajdziemy tam wiele ciekawych miejsc takich jak Biblioteka Narodowa czy Teatr Opery i Baletu. Będąc w Albanii, koniecznie trzeba zobaczyć również Durres — jedno z najstarszych miast oraz miasto Butrint (wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

Wakacje w Albanii to znakomity wybór na urlop z dziećmi — słoneczne i duże plaże, górskie krajobrazy oraz ciepłe morze, to wszystko sprawia, że rodzinne wakacje w tym miejscu zapadną wszystkim na długo w pamięci!